Tři minuty před koncem poločasu dostal Jiřetínské do vedení Dominik Kocúr. Dít se začaly věci po obrátce stran. V 79. minutě šel po druhé žluté ze hřiště hostující Stanislav Flemmr. Minutu po tom mojžířský Tomáš Stehlík vstřelil vyrovnávací branku. V 86. minutě bylo pro Jiřetín ještě hůře, když se poroučel do sprch i Petr Valeš.

Jenže situace hosty paradoxně stmelila a v 87. minutě rozhodl hrající trenér Václav Štípek, který na plac přišel v 72. minutě a vystřelil těsnou výhru 2:1. Ve výraznou oporu se navíc proměnil brankář Miloslav Aschenbrenner, který Mojžíři zlikvidoval dvě penalty. Body jdou i za ním.

„Těžké to bylo, měli jsme velkou marodku, pomáhali nám kluci z béčka. Kluky jsem po zápase pochválil, hráli jsme opravdu na krev a podali bojovný týmový výkon,“ usmíval se trenér Václav Štípek. Jeho tým od startu jara posbíral ve třech zápasech sedm bodů, je na pátém místě a vyhlíží víkendový souboj s jasným lídrem z Dobroměřic, který má na kontě osmnáct vítězství a v sezoně poztrácel pouhé dva body.

„Budeme je chtít připravit o body. Budeme v silnější sestavě, měla by se nám vyprázdnit marodka. Jsme teď na vlně, bodujeme a to budeme chtít ukázat i v sobotu s Dobroměřicemi,“ vyhlašuje odhodlaně kouč Jiřetína. Připraví jeho parta lídrovi první letošní slzy?