Litvínovská porážka a bodový zisk v Perštejně zase lehce zamotaly vrcholek tabulky. Neochvějným lídrem je Klášterec, který si od začátku sezony myslí na rychlý návrat na krajské I. A třídy, ze které loni spadl. Klášterec doma vyškolil Meziboří jasně 6:1. Litvínov po perštejnské porážce spadl na čtvrté místo tabulky, kde má stejně jako třetí Louny B 47 bodů. Druhé Chlumčany jsou na 48 bodech.

Litvínovští by letos rádi skončili na bedně. Nic ale nehrotí. "Jarní fáze se teprve rozběhla, takže není na čase nějaké hodnocení. Nás ty těžcí soupeři ještě čekají a není to jen Klášterec, jsou to i další. Cíl je jasný, zvládat zápasy, kterou jsou před námi a na konci uvidíme, jak bude tabulka vypadat," říká litvínovský střelec Jakub Liška. To ostatní aspiranti na postup o víkendu nezaváhaly. Vyjma Lenešic, které doma ztratily derby s lounskou rezervou.

Střetnutí Horní Jiřetín - Dušníky.
OBRAZEM: Jiřetín si vylámal zuby na brankáři Dušníků. Úder přišel po změně stran

Sice jsou Rašovice v tabulce krajské I. B třídy poslední, ale u favorita z Chlumčan, kterému podlehly v posledním zápase 2:5, zanechaly příjemný fotbalový dojem.

Rašovice v probíhající sezoně posbíraly zatím jen pět bodů. Jsou jasně poslední. Nedávno ústy svého šéfa Martina Bašuse proklamovaly, že chtějí sezonu dohrát se ctí. V Chlumčanech, které jsou druhým týmem tabulky, to plnily!

„Dařilo se jim to. Byl to celkem i fajn fotbal. Soupeř hrál odzadu, já kluky nabádal, ať nekoukají na jakém místě v tabulce je, což ostatně platí pro všechny naše soupeře. Už na podzim to s Rašovicemi nebylo jednoduché. Snažili jsme se je napadat vysoko, nakonec nám tam spadlo pět branek. Soupeř tady ale zanechal sympatický dojem,“ vyjádřil se chlumčanský kouč Martin Svoboda.

Střetnutí Mostu s Libercem skončilo remízou 2:2.
OBRAZEM: Stradins zachránil Baníku bod. Prosadil se z penalty

Rašovice tušily, že je nečeká lehké střetnutí. Navíc přišel i velký zásah do týmu. „Vlivem zranění a karetních trestů jsme odjeli do Chlumčan v okleštěné sestavě a s dvanácti hráči,“ popsali Rašovičtí v referátu po střetnutí.

Lounská rezerva ovládla derby v Lenešicích

Chlumčany jsou tak za vedoucím Kláštercem na 48 bodech. 47 jich získala na třetím místě lounská rezerva, která naposledy ovládla derby v Lenešicích 4:2. Hattrickem se tam blýskl v lounském dresu Tomáš Smola, jinak také trenér divizního FC Chomutov, který vede za postupem do třetí ligy.

Vratislav Bílek se synkem a manželkou Eliškou.
Z porodu hned na zápas. TOP fanda Kozel viděl na vlastní oči 1 225 zápasů Vervy

„Kluky jsme před zápasem připravovali na to, že bude důležitá týmovost a neustálá aktivita. Domácí nás hodně trápili v rychlých brejcích a po dvou z nich vedli o dvě branky. Do konce poločasu jsme naštěstí snížili,“ popisoval trenér Vojtěch Trup.

„Po změně stran jsme zápas zlomili, když hattrick zkompletoval Tomáš Smola. Najednou jsme byli ten tým, který se prezentoval na podzim – hráli jsme běhavý kombinační fotbal, soupeř fyzicky nestačil a když se v závěru prosadil Baťka, tak bylo rozhodnuto,“ dodal Trup.