„Jsme moc rádi, že trenéra Zdeňka Haška zaujala klubová vize i tréninkové podmínky našeho klubu, přejme si, ať se mu společně s Petrem Johanou v angažmá v našem klubu daří a v nové sezóně zaznamenají co nejvíce úspěchů,“ řekl sportovní ředitel mosteckého celku Jan Skýpala.

Kdo je vůbec nový trenér Zdeněk Hašek?

Trenérskou kariéru začínal v kladenských klubech a dorostence SK Kladno dovedl k postupu do 2. dorostenecké ligy, ve které kladenský dorost působí doteď. Na Kladně zažil i přechod z mládežnického k dospělému fotbalu. Stal se asistentem trenéra Miroslava Koubka v tehdejší Gambrinus lize a jako hlavní trenér vedl divizní B-tým.

Zřejmě největším trenérským úspěchem byl však postup s Viktorií Žižkov do 2. ligy, kam se pražský klub vrátil po překonání finančních obtíží a začal tak naplňovat své obnovené ambice.

Zdeněk Hašek po prvním období ve Viktorii Žižkov působil dále v Sokolu Hostouň, který během roku a půl nasměroval k postupu do ČFL. V zimní přestávce však přešel k tehdy ambicióznějšímu FK Litoměřicko, odkud jeho cesta vedla zpět ke druhému působení ve Viktorii Žižkov.

V sezóně 2019/20 skončil s Viktorkou Žižkov na skvělém pátém místě Fotbalové národní ligy (FNL). Na podzim 2020 byl však po sérii neúspěšných výsledků odvolán a na trenérském postu jej nahradil David Oulehla. Teď se bude snažit tlačit do vyšší soutěže Baník Most.