Hosté domácí oslavy Mostu nezkazili. Na stadionu v Souši se točilo pivo zdarma a točili se i fotbalisté Slaného, kteří sice po deseti minutách hry šli do vedení díky Furmánkovi, ale pak je spláchla domácí tsunami – v 11. minutě vyrovnal Marek Oplušil, v 17. proměnil penaltu kanonýr Jan Kopta. Mezitím hosté přišli po červené kartě o Bíbu a baníkovci úřadovali dál: 23. minuta Glaser - 3:1, 27. Kopta – 4:1 a 30. Popelka – 5:1. Hotovo!

„Jestli na si na mě někdo večer otevře hubu, tak po něm skočím. Nechali mě v tom vykoupat,“ odplivl si po zápase hostující brankář Michal Sedlák. Mostečané pak přidali další dvě trefy a Jan Kopta se navíc radoval z hattricku, kterým stanovil svůj sezónní účet na 18 přesných tref.

„Jsem spokojený, že jsem se dostal před Martina Bočka, který je mým dlouholetým vzorem, takže s tím jsem spokojený,“ smál se Kopta v narážce na pětačtyřicetiletého veterána, který letos skóroval za divizní FC Chomutov sedmnáctkrát.

Po závěrečném hvizdu se mostečtí fotbalisté srotili u domácího kotle, který je nejen v parném dnu vytrvale podporoval a podpaloval jednu dýmovnici a prskavku za druhou. Celé vystoupení pak okořenil velký ohňostroj, který fotbalistům a fanouškům za postup slíbilo vedení města. Baníkovští příznivci byli s týmem celou sezonu, odcestovali i nepříjemné daleké štreky.

„Strašně těžká sezona, jsem opravdu rád, že jsme to takhle parádně v posledním zápase a těžkém počasí zvládli,“ hodnotil domácí kapitán Vladimír Pátek, kterého přišla do ochozů podpořit i těhotná manželka.