Tak v krajském přeboru jste se zastavil na metě 35 gólů. Co k tomu říct?
Pravda je ta, že můj rekord je 36 gólů a tak jsem myslel ještě na to, že dát dva, tak bych ho překonal. To mě napadlo, když jsem měl na kontě 28 branek. Bohužel se to nepovedlo, možná jsem v některých situací chtěl až moc a netrefil se. I to se na tom mohlo podepsat.

Kteří kluci z týmu byli vašimi dvorními nahrávači?
Určitě Vlasta Stožický, Patrik Lácha a Macháček Michal. Kluci mi připravili strašně moc gólů, řekl bych tak devadesát procent, všechno hezky do mrtva, za obranu, pohodové góly. Když už jsem se blížil třicítce branek, tak jsem kluky začal podplácet. Koupil jsem jim třeba lahvinku (úsměv). Rekord jsem nakonec nepřekonal, ale i tak je 35 branek hezkých.

Co vás dovedlo k postupu?
Hodně dělá, že tady máme Vlastu Stožického s Patrikem Láchou. To jsou frajeři, který fotbal opravdu umí. Umí nahrát, prostrčit míč. Jsou motorem toho úspěchu. V obraně je pak hodně znát mladý Tancoš. Tito tři hráči mají na postupu velký podíl.

Co vaše další kariéra, bude spojená s Mostem?
Jsem domluvený s Karlem Roučkem z Krupky, ale budeme spolu ještě jednat, protože já bych v Mostě rád zůstal pro divizi. Když byl klub v divizi, tak já si tam bohužel zahrál jen dva zápasy.

Jaká bude podle vás pro MFK divize?
Už to určitě nebude tak snadné jako tady v přeboru. Jednou vyhrajeme, příště prohrajeme. Myslím, že třeba kolem středu tabulky bychom se mohli pohybovat. Ale určitě se mi tam nepovede vstřelit pětatřicet gólů (smích).

Nejlepší střelec krajského přeboru Dominik Valenta.Zdroj: Tomáš Urban

Dominik Valenta s pohárem za vítěze krajského přeboru. Foto: Tomáš Urban

Jaké je to hrát v Mostě na stadionu, kde se v minulosti hrála i první liga?
Já jsem dokonce do Mostu chodil na první ligu jako fanoušek. Ten stadion je krásný, prostorný, na zápasy za mnou přijede rodina, sedne si, fandí. Mně se to tady opravdu líbí. Ještě musím zmínit paní Listopadovou, která se o nás stará a stará se o nás skvěle. Máme připravené snídaně, obědy, vyprané věci. To zázemí tady je skvělé, až nadprůměrné, řekl bych tak pro druhou ligu.

Nemyslel jste někdy výš? Třeba si zahrát vyšší soutěž?
Absolvoval jsem přípravu na druhou ligu, ale dneska si už myslím, že tohle už asi nevyjde. Bude mi dvacet osm let, mám práci, jsem tady spokojený, takže si myslím, že je zbytečné zkoušet snažit se probít někam výš. Pak bych si zahrál maximálně pět minut a pořád seděl na lavičce. Myslím, že by mi to fotbal spíš znechutilo než aby mě to bavilo.

V zimě jste vyprávěl, že jste se vsadil s tatínkem, že dáte třicet gólů. To jste překonal a tak co bude teď taťka platit?
Máte pravdu, opravdu jsme se vsadili. Teď mi bude muset táta zaplatit wellness pobyt v Harrachově.

Rodiče vás podporují?
Jezdí na zápasy, v týmu hrál i můj brácha, kterého jsem přivedl v zimě. Brácha teď odcestoval do Ameriky na tři měsíce, je to škoda, protože přijde o postupovou oslavu. Dokonce jsme v jednom zápase dali oba gól, tak rodiče měli velkou radost.

TABULKA STŘELCŮ KRAJSKÉHO PŘEBORU

O víkendu skončila sezona v krajském přeboru. Jak vypadá tabulka střelců? Jasným vítězem se stal Dominik Valenta, který v soutěži nastřílel 35 branek a dalších 7 přidal v pohárových duelech. Na druhém místě je žatecký Petr Klinec, který má na kontě 23 přesných zásahů. Trojici nejlepších uzavírá David Kolář z Krupky, autor 20 branek.