Na soušském stadionu diváci viděli tři góly v hodně rychlém sledu. Nejprve ve 45. minutě hostující Vegricht otevřel skóre zápasu, aby ještě před odchodem do šaten srovnala domácí posila z ústecké Army Chodora na 1:1. Po obrátce stran stačily hostům tři minuty, aby si vzali díky další trefě Vegrichta vedení zpět. Skóre na 2:2 pak srovnal v 73. minutě soušský Nobst, který se prosadil z penalty. Do závěrečné sirény už gól nepadl a v následném penaltovém rozstřelu brali dva body nad silným soupeřem svěřenci trenéra Petra Johany.

Souš první jarní zápas pojala i jako vzpomínku na nedávno zemřelého Josefa Nováka, dlouholetého člena klubu a předsedu. Kytici Novákově manželce předal šéf oddílu Luboš Luňáček. Luňáček navíc předal i dres s číslem třicet Petru Bohatovi, který oslavil kulaté narozeniny.

Bod zachraňovala pro MFK posila Macháček

Hráči Mosteckého fotbalového klubu odstartovali jarní boje o divizní záchranu ziskem bodu z domácího zápasu se Sokolem Libiš. Domácí se sice dostali do vedení ve 33. minutě Vaitem, ale po obrátce stran dokázali hosté duel otočit a to díky trefám Pavla Macháčka v 55. minutě a Tylšara v 63. Remízu pak zachraňovala třináct minut před závěrečným hvizdem nová domácí posila Michal Macháček, který přišel z třetiligového Litoměřicka. Bohužel v následných penaltách měli více štěstí hosté a odvezli si bonusový druhý bod po výhře 3:2.