„Rozhodnutí nebylo jednoduché z toho hlediska, že jsem odcházel z klubu evropského formátu s těmi nejvyššími ambicemi, kde mě trenérská práce s brankáři bavila a naplňovala. Z hlediska rodiny to bylo naopak jednoznačné rozhodnutí. Po 2,5 letech prakticky bez rodiny jsem chtěl být doma nablízku víc nápomocný,“ říká čtyřicetiletýJaroslav Belaň, který v minulosti odchytal za druholigový Most více jak padesát zápasů a dokonce jeden prvoligový.

Trenéři Petr Johana a Zdeněk Hašek s Belaněm počítají na post trenéra brankářů napříč kategoriemi v mosteckém klubu. Ale jeho zkušenosti chtějí také využít při jarní bitvě o postup do třetí ligy.

„Domluvili jsme se, že na jaře bude ještě v aktivním tréninku a bude připraven jako taková pojistka pro cokoliv. Ceníme si především jeho zkušeností i schopností dlouhodobě připravovat kvalitní brankáře. Tudíž jeho pozice je zatím jasná jako trenér brankářů, ovšem během jara bude sám v aktivním tréninku pro případ čehokoliv,“ doplnil trenér Baníku Petr Johana k Belaňovu vytížení a zařazení.

Zápas mezi Mostem (v černém) a Michalovci v podzimní části sezony.
Házenkářský šlágr o víkendu nebude! Slovenky jdou do karantény