Slavistická juniorka porazila mladé skláře díky trefám Adama Pudila, Babacara Sy a Eliáše Pitáka. Do zápasu zasáhl také Martin Bejbl, jenž se aktuálně připravuje se slávistickým béčkem.

Přesto našel teplický trenér Ladislav Jamrich pro svůj tým slova chválil. „Byl to kvalitní soupeř po náročném soustředění v Blšanech, kde jsme dělali hodně objemy. Na sehrání tedy nebyl čas, spíš jsme poznávali hráče, jak reagují v nepříznivých podmínkách, ať klimatických nebo po únavě. Zatím jsme s nimi nadmíru spokojeni,“ řekl kouč, jehož tým už předtím v přátelském utkání remizoval s béčkem pražských Bohemians 2:2.

Byl rád, že jeho celek narazil na kvalitního, v minulé sezoně ještě druholigového, soupeře. „Protočili jsme 16 hráčů. První poločas byl z naší strany velmi dobrý, akorát jsme nedořešili spoustu přechodových věcí tři na dva nebo čtyři na tři, kdy nám bohužel ve finální fázi chyběla kvalita. Poločas skončil 0:1, neboť nás soupeř potrestal po jedné individuální chybě…“

Teplická parta se snažila o aktivní pojetí hry i ve druhé půli. „Hra se přelévala z jedné strany na druhou, Slavia vyměnila celou jedenáctku a v posledních 30 minutách byla lepší. Přesto musím hráče pochválit, protože Slavia tam měla takřka všechno kluky z mládežnických reprezentací a poprali jsme se s tím statečně,“ ocenil Jamrich s tím, že jeho svěřenci ukázali charakter a dobré nastavení.

Ondřej Kaše v dresu Javorových listů z Toronta.
VIDEO: Další Kaše! Touha zahrát si s bráchou přitáhla domů forwarda z NHL

Další příprava čeká teplickou juniorku už v sobotu od 11.00 na hřišti Hostouňe u Prahy proti tamnímu rovněž třetiligovému Sokolu.

Most po sobotní výhře 4:0 nad Bohemians Praha B, ve druhém přípravném utkání porazil na hřišti na Souši divizní FC Chomutov 3:2. Utkání se hrálo v délce dvakrát 60 minut. Domácí vedli po trefách Štefka a Matyszaka o dvě branky, třetí trefu přidal v 79. Skurovec. Za hosty skóroval po hodině hry v 63. minutě Krása a ve 111. minutě Černý.

PODPIS HYČKY A LAŇKA V AKCI

Třetí přípravné utkání mají za sebou fotbalisté Ústí nad Labem. Svěřenci Branislava Sokoliho se ale ani tentokrát nedočkali vítězství, v Touškově podlehli rezervě ligové Plzně 1:2, ačkoliv ještě 20 minut před koncem vedli díky trefě Davida Černého.

Celé utkání odehrála také nejnovější posila Severočechů Alois Hyčka. Ten se nakonec do kýženého data nedočkal žádné nabídky z vyšší soutěže, v předvečer zápasu tak pravý bek podepsal návrat do Ústí nad Labem, kde už před lety působil. Sokolimu tak pravděpodobně zaplnil jeden z postů, na němž ještě slovenský trenér uvažoval o doplnění kádru.

Smluv se dočkala také trojice cizinců, kteří zatím byli v Armě na zkoušku, konkrétně Ukrajinec Spychka a Afričané Bankole a Ismael. Všichni tři podepsali kontrakty ve čtvrtek odpoledne. „Oficiálně ale budeme všechno teprve zveřejňovat,“ uvedl sportovní ředitel Vasil Knor.

Třicet minut proti Plzni odehrál také Denis Laňka, jenž už s týmem trénuje od loňské sezóny, kvůli trestu se ho ale mistrovská utkání zatím stále týkat nemohou. „Jsme ale rádi, že se s námi připravuje. Vnímáme to tak, že bychom mohli do budoucna získat hráče, který má kvalitativně na ligu,“ dodal Knor.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...