Miloš Sazima působil v Mostě přesně jednu sezonu. V ČFL B skončil s Baníkem na pátém místě. „Vzhledem k umístění v tabulce je tato situace zvláštní, ale názorově jsme se prostě rozešli a oboustranně vycítili, že bude lepší vzájemně nepokračovat,“ řekl v klubovém prohlášení ředitel FK Baník Most-Souš Jan Skýpala.

„Obě strany označují za hlavní problém překotnou přestupovou politiku, která do Baníku vnáší mírnou nestabilitu herního výkonu. Záchranářský kádr minulého jara se v létě s příchodem trenéra Sazimy hodně proměnil, další proměna přišla v zimě 2024, vynucená i neplánovanými odchody Marka Vobeckého a Petra Glasera, na které klub v zimní pauze nedokázal adekvátně zareagovat. A-mužstvo během jara na užší hráčský kádr vlivem zranění částečně doplatilo,“ píše se dál v baníkovském prohlášení.

„Trenér se zároveň ocitl i uprostřed klubových změn v otázce vedení sportovního úseku. Se začátkem jara 2024 se této role ujal sportovní manažer Petr Glaser, a to s cílem vytvoření větší koncepce a stability hráčského kádru, dále ve snaze o více regionální charakter. Letošní hráčský kádr doplňovali především zahraniční hráči. Závěrem pak také reálné ambice klubu během sezóny nekorespondovaly se šancí využít dobré pozice mužstva po podzimní části. Mužstvo na jaře nebylo silnější než předtím na podzim,“ dodal mostecký klub.