Stanislav Hofmann je dlouhodobá stálice mosteckého fotbalu, v posledních sezónách vedl úspěšně B-mužstvo, předtím dorosty v dorostenecké lize a ještě předtím A-mužstvo SIADu Most, se kterým pamatuje i ligovou éru.

Sportovní manažer Petr Glaser připouští, že na seznamu možných trenérů byla i jiná jména, ale domnívá se, že pro tento okamžik vývoje klubu je Stanislav Hofmann ideální volbou. „Baník Most-Souš má teď za sebou 4 sezóny, ve kterých u A-mužstva působili celkem 4 trenéři, prožili jsme některá dramata, ale dle mého názoru nastal čas pro uklidnění a trochu systematičtější práci,“ sdělil k výběru trenéra A-mužstva Petr Glaser.

Baník zažil úspěšnou sezónu a minulý ročník České fotbalové ligy zakončil na velmi solidním 5. místě tabulky. Na úspěšný podzim tým bohužel nedokázal na jaře navázat a potýkal se i s negativními změnami v hráčském kádru. Otázkou byly i reálné ambice klubu, který ve své druhé sezóně až nečekaně chvílemi útočil na postup do 2. ligy.

Stanislav Hofmann se na novou výzvu upřímně těší. „Chápu v jaké situaci se klub ocitl a rozumím vedení, že nechce narychlo instalovat možná nepřipraveného trenéra. O to víc mě těší možnost práce na novém doplnění kádru a vytvoření jádra sestavy, které může položit základ třeba nové klubové éře," řekl Hofmann.

Oproti minulé sezóně chce klub změnit politiku doplňování hráčského kádru, v loňském roce přišlo až šest cizinců, do budoucna je v plánu zaměření spíše na dlouhodobější působení hráčů v Mostě.

Letní přípravu začne A-mužstvo v pondělí 8. července, první zápas sehraje v sobotu 13. července v Blšanech proti Domažlicím.


Načítám tabulku ...