A když se řekne bitva, bylo to tak doslova. Ústečané, kteří se před posledním kolem zbavili trenéra Branislava Sokoliho a dalších členů realizačního kádru, derby s Mostem pojali jako svůj Stalingrad – Zemřít, nebo vyhrát.

Nakonec to skončilo plichtou 0:0. Tedy výrazně lépe jak německá armáda před osmdesáti lety při svém snažení dobýt strategické město na řece Volze. Baníkovce ústecké prohlášení o Stalingradu tak namotivovalo, že si nechali vyrobit trička s nápisem Stalingrad. „Zápas jsme chtěli vyhrát, každopádně bod, který bereme, byl důležitý. Nápad s tričky vzešel od vedení mužstva,“ vysvětlil fotbalista FK Baník Most-Souš Ondřej Novický, který se svými parťáky pak v tričkách po získaném bodu juchal v šatně.

Zdroj: Deník/Václav Veverka

Třetí místo Mostu po podzimu? Dá se říct, že nad plán. Trenér Miloš Sazima, který tým v létě přebral, ostatně do Mostu přicházel jako zkušený kouč se třetiligovými úspěchy.

„Nikdo z nás nečekal, že na podzim skončíme na třetím místě. Navázali jsme na dobré jaro a jsme velmi rádi, že se to povedlo,“ usmíval se Novický nad podzimní vizitkou, kdy jeho celek a spoluhráči v patnácti zápasech posbírali osm výher, tři porážky a čtyři remízy. Teď si Novický přeje za pár měsíců navázat.

„Chceme pokračovat v týmových výkonech i na jaře a věřím, že budeme ještě úspěšnější,“ zakončuje fotbalista Baníku.

Fanoušci na zápase v Ervěnicích-Jirkově.
Kam za fotbalem: Je tady poslední kolo podzimu. Kdo si ještě zajistí body?

Jak vrcholek tabulky po podzimu v ČFL B vypadá? Lídrem jsou Velvary, které vybojovaly 36 bodů. Druhé Zápy mají bodů 34 a mostecký Baník 28. Čtvrtá ústecká Arma ztrácí na třetí flek dva body. Jaro tedy slibuje opět dramatický vývoj!