„Jsem hrozně rád za předvedený výkon na těžkém terénu. Chtěli jsme být fotbaloví, pro výsledek jsme si od začátku šli. Vítězství 3:0 to je taková třešnička na dortu,“ usmíval se mostecký trenér Daniel Sochor. Tomu už po sedmnácti minutách hry udělal radost osmnáctiletý záložník Michal Rjaska, který otevřel skóre zápasu. „Obrovská radost z prvního gólu v ČFL. Zápas určitě hodnotím kladně, i když byl celkem těžký. Máme teď celkem z jara čtyři body, to je super. Samozřejmě chceme přidávat další a mířit za záchranou,“ řekl Michal Rjaska.

Kolín na Masopustově stadionu nesmyslnými řečmi směrem k rozhodčímu oslabil červenou kartou Milec, to se psala 32. minuta. „Paradoxně do té doby jsme hráli dobře a po jejich červené kartě jsme z toho trošku vypadli. Ale v celkovém pohledu, hlavně ve druhém poločase, nám vyloučení u soupeře pomohlo,“ přidal kouč Sochor.

Baník začal využívat přesilovku až po změně stran. Do hry naskočil v 67. minutě Jindřich Novotný a ten se ukázal jako zlatý žolík a stihl ještě přidat dva góly. Po druhé trefě utíkal ke kotli domácích fanoušků a začal s nimi bouřlivě slavit. Veledůležité vítězství pro Most!