„Spolupracoval jsem s ním již v Chlumci, myslím si že prokázal dobrou kvalitu v ČFL a domnívám se, že náš trenér brankářů Jaroslav Belaň je schopen jej posunout ještě do vyšší kvality. Dále máme v tréninku Aidina Jocobovici, středního záložníka z Motorletu, měl by naplnit očekávání, je silný v osobních soubojích, od pondělka se zapojí další technický středový hráč Tommy Weiss. Přišel také Milosz Gluski, měl jsem ho již v Chlumci, vysoký stoper se schopností konstruktivní rozehrávky. Dále zde máme na zkoušku dva hráče z Polska, Bartosze Matyszaka (křídelní hráč) a Dominika Krukowskiho (útočníka),“ vyjmenoval na klubovém webu Miloš Sazima změny v mosteckém kádru.

Fanoušci už naopak neuvidí Zinhasoviče, Maksiče a Bouguetoutu, kteří zamířili do Třince.

Jiří Truhlář pracuje jako trenér brankářů v hokejovém klubu Vålerenga Ishockey a také pro norskou reprezentaci.
Litvínovan Truhlář prorazil v norském hokeji. Vychovává novou generaci brankářů

Naopak skvělou zprávou je, že se podařilo udržet kreativního útočníka Jindřicha Novotné, který má patent na parádní góly. Vedení Baníku nezapomíná ani na svou filozofii začleňování mladých odchovanců do A týmu, takže kádr do přípravy doplnili Jan Skurovec a Nikolas Charamza. Z B týmu, který hraje krajský přebor, si trenéři stáhli po vydařených sezonách ofenzivního obránce Tomáše Cicka.

„Zaujala mě především vize, zejména fakt, že Most se chce stabilizovat ve vyšší soutěži a svoji úroveň dále posouvat. Půjde sice o delší časový horizont, neboť klub sleduje ekonomickou udržitelnost, ale mě baví něco budovat a být součástí rozvoje. V Chlumci nad Cidlinou jsme skončili na 5. místě, nakonec po podzimu jsme mohli možná skončit ještě o něco lépe, ale vize obou klubů se rozcházejí. Mě zaujala vize Mostu, a proto jsme se dohodli na spolupráci,“ popisuje trenér Miloš Sazima proč se objevil ve městě pod Hněvínem.

Brankářská akademie Xscore PGN
Brankářská akademie Plachého, Grigara a Němečka chce vychovat top gólmany

O víkendu čeká na baníkovce první přípravný duel – v Nehvizdech u Prahy se utkají s béčkem pražských Bohemians. „Mám trochu jinou představu o způsobu rozestavení a stylu vedení utkání. Chtěl bych vyzkoušet, jak hráči budou na nové rozestavení reagovat ihned po jednom týdnu tréninku. Do zápasu asi půjdeme ve dvou jedenáctkách a budu asi prioritně sledovat, jak hráči zvládnou taktické pokyny,“ dodal kouč.