16.47 Prima Den s Deníkem končí.

16.43 Petr Rada se na našich webových stránkách zaregistroval v soutěži o set-top-box, a zvítězil. "Uvažoval jsem o satelitu nebo set-top-boxu, teď mám jasno, co budu používat," řekl výherce. Promo hlídka mu přiveze až domů tento přístroj. Vylosovala také další čtyři vítěze soutěže, kteří dostanou stejnou cenu.

16.38 Vítězem soutěže o nejrychlejší kop se stává s 54 kilometry v hodině se stal Martin Dienert. Dostane fotbalový míč. Jeho soupeři s menši ranou si odnášeli pexeso.

16.30 Nový revoluční městský sport. Tak se říká power bouncingu, skákacím botám. Lze na nich vyskočit do více než dvou metrů. Litvínované teď sledují ukázku z tohoto sportu.

16.27 Vrátily se Litvínovské mažoretky. Čtvrťačky znovu vyburcovaly obecenstvo k upřímnému potlesku.

16.13 Pomalu bude končit druhá část vystoupení muzikantů z mostecké "lidušky". Hlavně kluci zkoušejí sílu svých nohou a snaží se umístit fotbalový míč do nafukovací brány co nejvyšší rychlostí. Měří jim to radar. Nejlepší fotbalista dostane repliku míče, s nímž se loni hrál evropský šampionát.

15.24 A teď zase trochu odlehčíme. Na náměstí nastoupily Litvínovské mažoretky a zvuků řízného pochodu jim tleskají odhadem tři stovky diváků.

15.15 Janov nemůžeme odepsat. Radnice udělá maximum pro to, aby se tam lidé cítili dobře. Prohlásil to starosta Daniel Volák. "Uděláme z něj dobré místo k životu."

15.12 Hlavu města doplnil na podiu ředitel městské policie Zdeněk Urban. Přiblížil, že v blízké době začne fungovat na sídlišti pohyblivá služebna strážníků. Půjde o speciální dodávku. "Bude stát vždy na několika vytipovaných místech, aby nás lidé jednoduše našli," sdělil Urban.

15.10 Volák kritizuje státní aparát, který městu nijak nepomáhá s řešením situace v Janově. "Mám na stole dopis z ministerstva vnitra, ve kterém zamítli navýšení počtu státních policistů v Hamru-Janově, jak jsem požadoval," dodal Volák.

15.08 Na podiu již hovoří starosta Litvínova Daniel Volák. Svěřuje se se svojí zkušeností, kdy přenocoval v Janově. "Viděl jsem tam elementární nečistotu, nezvládnutí výchovy dětí. Ale viděl jsem v Janově také místo, které si zaslouží pomoc, které může být dobré k životu," řekl Volák.

15.00 Redaktoři Mosteckého deníku chtějí využít setkání s obyvateli ke zprostředkování rozhovoru se starostou Litvínova. Věnovat se budeme sídlišti Janov a tomu, jak se mění tamní sociální situace.

14.44 Mladé zpěváky vystřídaly mladé tanečnice. Skupina Šok. K redakčnímu stánku chodí další lidé se svými podněty, co by chtěli ve městě zlepšit. Penzista si stěžoval, že ve Valdštejnské ulici zbourali řemeslníci stěnu u vchodu a ze zdi teď vyčnívají odkryté elektrické kabely. Má obavy, aby se tam nezranilo děcko.

Anketa: Co se vám líbí nebo nelíbí v Litvínově?

14.15 Zpívají hezky…

14.12 Na podiu hovoří Honza Hönig, účastník druhé řady Česko hledá Superstar. On a další žáci Základní umělecké školy F. L. Gassmanna teď budou zpívat na podiu. Poslouchají je odhadem dvě stovky Litvínovanů všech věkových kategorií.

14.03 Během deseti minut, kdy redakce obydlela na toto odpoledne mobilní redakci, už přišli se svými podněty dva lidé. "Zajímalo by mne, jaký je postoj pana starosty Daniela Voláka k těžbě uhlí. Jestli pro zachování limitů," nechává vzkaz pro starostu mladá dívka. Uvidíme, zeptáme se… Miloslava Jindřichová zase přišla říci, že někteří obyvatelé Litvínova topí odpadky a že jí záleží na životním prostředí a na tom, aby byl Litvínov čistý.

13.57 Na náměstí se už sešly desítky lidí. Děti s modrými balonky s logem Deníku doprovázejí několik maminek s kočárky. Většina lidí drží v ruce dnešní vydání Mosteckého deníku. Kdo chce, dostane za ně kobližku od bečovské pekárny a nápoj.