Interaktivní výstava Pat a Mat se věnuje fenoménu populárních večerníčkových postaviček a nabídne velmi bohatý doprovodný program: animační dílny, scénu s loutkami, projekce filmů, hernu a další zábavné aktivity. Na zámku bude k vidění až do 30. června 2024.

Městské divadlo v Mostě
V mosteckém hledišti se v pátek rozezní smích. Chystá se premiéra komedie 1+1=3

Druhou výstavou, která láká k návštěvě, je expozice s názvem Dřevěné drahokamy z Krušných hor – Hračkářský průmysl v Krušnohoří, která potěší nejen milovníky historických hraček. Vystavené exponáty pocházejí z regionu a podávají svědectví o historii hračkářského průmyslu konce 19. a 1. poloviny 20. století. Návštěvníci mohou obdivovat unikátní dřevěné koníky z roku 1880 nebo miniatury hraček z 50. let 20. století, které vyráběl jistý pan Urban pro svou dceru. Výstava potrvá až do 1. září 2024.

V litvínovském zámku probíhají dvě nové výstavy.V litvínovském zámku probíhají dvě nové výstavy.Zdroj: zámek Valdštejnů

Prohlídky výstav probíhají od úterý do neděle v časech 9:00, 10:30, 13:00 a 15:30 hodin, s možností rezervace na telefonním čísle 603 151 600. Vstupné je 60 korun pro dospělé, 40 korun pro důchodce, 30 korun pro děti a studenty, 100 korun pro rodiny a 15 korun pro školní skupiny.

Další informace najdete na www.litvinov.cz. Prohlídky jsou k dispozici každou celou hodinu, tak neváhejte a objednejte si výlet plný zábavy a historie.

Zámek Valdštejnů

Mohlo by vás zajímat: Pálenky, džemy mošty. V Chrámcích u Mostu vzniklo ojedinělé návštěvnické centrum

Zdroj: Martin Vokurka