„Chceme ještě více prohloubit a zkvalitnit spolupráci s hokejovým klubem, ale i dalšími sportovními kluby, v nichž trénují naši žáci. Tedy s fotbalisty, volejbalisty a gymnasty, jejichž vrcholní představitelé jsou rovněž přítomni na dnešní slavnosti. Jsem proto rád, že mohu oznámit, že hráči extraligového klubu HC Verva přijali roli patronů tříd, každý z nich se tak bude v rámci možností setkávat se žáky a podporovat je v jejich sportovním úsilí, ale i při získávání znalostí a vědomostí,“ vysvětlil ředitel školy Pavel Škramlík.

Novou úlohu hokejistů potvrdil i jejich trenér Vladimír Országh. „Všichni společně doufáme, že partnerství školy a klubu, podpořené převzetím patronátu nad jednotlivými třídami, přispěje pozitivní motivací ke zkvalitnění výuky. Nám zase přízeň vedení školy, jejích učitelů a aktivní formou zejména chlapců i dívek pomůže k dosažení co nejlepších výsledků na ledě. Naši hráči, pokud jim to umožní časový rozvrh, uplatní své zkušenosti zejména v hodinách tělesné výchovy. Zahraniční posily mohou asistovat také v hodinách angličtiny,“ uvedl.

Noví patroni tříd se vzápětí pozdravili se žáky, nechybělo ani společné focení. Prvňáčci obdrželi od představitelů sportovních klubů drobné dary a odznak od deváťáků, kteří se jich ujali jakožto nejzkušenější kolegové. Poté prvňáčky zavedli do vyzdobených tříd, kde chlapcům a dívkám předaly jejich učitelky pamětní listy v upomínku na významný a důležitý životní krok.

Jan Foukal