Ale ani sólo diskografie Vojty zatím není velká. A tak aktuální CD je teprve třetím v pořadí. Jako hudebník i zpěvák je už po tři desetiletí aktivní hlavně ve folku i country s menšími přesahy do pár různých příbuzných žánrů. Výčet hudebních formací, na nichž se během let podílel, je i tak úctyhodný. Už od svých prvních krůčků v seskupeních Dinosauři, rodinnou formaci Příbuzní i se sestrřičkami, pestré doprovodné kapely bratří Nedvědů, samotného Honzy Nedvěda po současnou skupinu Tie Break, kde se Vojta potkal s Františkem Nedvědem.

Právě jeho otec František je mu motivací pro vznik zbrusu nové nahrávky „Maluju na nebe“. Dalším důležitým mezníkem pro realizaci zbrusu nové kolekce písní bylo pro Vojtu seznámení s majestátním rockerem Petrem Hrdličkou, který pro nové album psal většinu textů. Frontman a zpěvák rockového Škworu přispěl jedenácti texty ze třinácti kousků. Mimořádně překvapivě se mu v nich přitom dařilo navázat na „nedvědovskou“ poetiku.

Hudba je ale naopak téměř výhradně Vojtova. Na desce se přitom i jako pocta Františkovi nachází i písnička „Zlatá rybka“ z jeho repertoáru. Původně je od amerického country pop zpěváka Dana Sealse, ovšem s osobitým zdařilým českým textem Dušana Vančury. Najdeme tu i svěží duety: hybný kousek „Muzika je jedinečná“ s Petrem Hrdličkou, vděčnou „Hlídej ten ráj“ s Karolínou Otevřelovou a jako speciální příspěvek Vojta zařadil také Můj osud“s tátou Františkem“. Ten se pak ještě podařilo nahrát ještě před tatínkovým odchodem do věčných muzikantských lovišť. Jiří Škorpík, Petr Kocman, Milan Plechatý i Jan Linhart. To jsou excelentní osobití muzikanti, co se podíleli na nahrávání alba. I díky nim má nové album „Maluju na nebe“ osobitý zvuk a jednotlivé písně dostaly zdařilá aranžmá.

Jako pozvánku na Mostecké slavnosti napsal Radek Strnad