Hofmann byl hlavním protagonistou zahájení utkání mezi domácí Vervou a pražskou Spartou. Vhazoval totiž úvodní slavnostní buly mezi hokejky kapitánů obou týmů, Viktora Hübla a Adama Poláška.

Před samotným utkáním se svěřil, že je velkým sympatizantem Litvínova. „Když hrál Litvínov finále s Třincem, tak jsem viděl jen dva zápasy. Bohužel, víc jich kvůli pracovními vytížení nebylo možné stihnout,“ řekl.

Hofmann je také průvodcem dokumentu Cheza je jen jedna. Zimní stadion Ivana Hlinky navštívil poprvé. Když točil seriál Most! Měl prý v diáři poznamenány domácí zápasy Litvínova, ale nedostal se na ně. Dokonce měl i takovou představu, že by šli společně s dalším protagonistou seriálu Zdeňkem Godlou na zápas Litvínov – Chomutov.

Hokej na ledě nikdy nehrál, říkal, že se nenaučil ani bruslit. Za to stolní táhlový hokej, ten hrával. „Ovlivněni olympiádou a zlatem v Naganu jsme na DAMU měli ligu, ale nemohl jsem hrát za Litvínov, který měl tenkrát osm hráčů v našem zlatém týmu, protože mi ho ukradl Taclík. Tak jsem hrál za Kladno, které mělo v mužstvu z Nagana také hodně odchovanců,“ svěřil se.

K Mostu a Litvínovu má Martin Hofmann, rodák z Českých Budějovic, blízký vztah. V Mostě se narodil a dlouhá léta žil jeho děda a matka pracovala v zálužské chemičce, než odešla do Prahy.

Vlasatý zápas, který pomáhá onkologicky nemocným dětem tím, že jim nechává vyrobit paruky, když při léčbě přijdou o vlasy, organizují Konto našeho srdce, spolek Nové háro a HC Verva Litvínov.

Lucie Králíková