Hned při svém druhém startu v NHL si připsal první branku. Vstřelil ji v zápasu s Vegas Golden Knights. „Určitě to byla dobrá sezona, protože se mi podařilo nakouknout do NHL. Smůla byla, že mě potkalo zranění. Byla to smůla. Kdyby se to nestalo, tak si myslím, že bych asi dohrál sezonu nahoře v prvním týmu,“ ohlíží se někdejší litvínovský forvard, který se představil v týmu hvězd při rozlučkové exhibici Viktora Hübl a Františka Lukeše. Před zápasem stejně, jako ostatní hráči rozdával fanouškům autogramy do bulletinu Brejk nebo na hokejové kartičky.

Statistiky Kristiana Reichela ze sezonu 2021/2022:
Manitoba Moose (AHL) – 30 zápasů, 5 branek, 8 asistencí – 13 bodů
Winnipeg Jets (NHL) – 13 zápasů, 1 branka, 1 asistence – 2 body

Je dobré připomenout, že to nebyla jeho první litvínovská rozlučková exhibice na které hrál. Jak dokazuje jeden ze snímků, startoval už před 12 lety na rozlučce svého otce Roberta Reichela a Jiřího Šlégra v srpnu 2010. Tehdy mu bylo dvanáct let.

V příští sezoně se hodlá syn zlatého medailisty z olympiády v Naganu 1998 a trojnásobného mistra světa v ledním hokeji Roberta Reichela prosadit v NHL ještě více.

„Na novou sezonu se moc těším. Bude to další výzva. Chci se probojovat stabilně do týmu Jets a odehrát co nejvíc zápasů. Šance tam je, tak ji chci využít. Tým je dobrý a když se všechno sejde tak, jak má, tak věřím, že by jsme mohli udělat nějaký úspěch,“ uzavřel Kristian Reichel.

Jana Kratinová