Petr Horálek je známý jako populizátor astronomie, ale kromě toho je i jako spisovatel, cestovatel a nositel několika ocenění. Na úterní přednášce se s návštěvníky podělí o zážitky z mnohaletého putování za fotografováním hvězdných scenérií v nejodlehlejších koutech naší planety.

Každý snímek, který představí, v sobě nese příběh – ať už je to příběh skrytý přímo v záběru, za hledáčkem fotoaparátu, nebo v osobních zkušenostech a emocích, které fotograf během své práce prožíval.

close Přednáška Petra Horálka. info Zdroj: Městská knihovna v Mostě zoom_in Přednáška Petra Horálka.

Vstupné pro veřejnost je stanoveno na 80 korun, registrovaní čtenáři Městské knihovny Most mají možnost zakoupit vstupenku za zvýhodněnou cenu 40 korun.

Petr Horálek se narodil v roce 1986 v Pardubicích, kde pravidelně navštěvoval kroužek tamní proslulé hvězdárny. Po studiích Teoretické fyziky a Astrofyziky na Masarykově Univerzitě v Brně a na Slezské univerzitě v Opavě krátce pracoval jako Astronom na Akademii věd ČR, později na Hvězdárně v Úpici a také na Hvězdárně Valašské Meziřící. V roce 2015 přešel na volnou nohu jako fotograf, popularizátor astronomie, lektor fotografických kurzů, cestopisných přednášek a mnoho dalšího. Největší radost má z toho, že po něm byla pojmenována planetka 6822 Horálek. Stal se prvním českým fotovyslancem Evropské jižní observatoře a několik jeho snímků vybral úřad NASA.

Městská knihovna Most

Mohlo by vás zajímat: Srdcař Mostu 2024. Kdo získá letos ocenění za přínos městu?

Oceněné osobnosti za rok 2022. | Video: město Most