Festival Mezinárodní týdny tance, který se letos koná ve dnech 23. - 29. dubna, je již více než tři desetiletí klíčovou platformou pro prezentaci tanečního umění v Čechách. Během své existence představil nespočet tanečních stylů a inspirativních výkonů domácích i mezinárodních umělců. Tento rok pokračuje v této tradici a nabízí bohatý program, který zahrnuje představení, workshopy a semináře.

V rámci festivalu zatančí na galavečeru v litvínovské Citadele soubor Balet Praha Junior a studenti nejvyšších ročníků konzervatoře Taneční centrum Praha. Jako čestní hosté večera vystoupí také sólisté renomovaného souboru Pražský komorní balet a příležitost zatančit si po boku starších a zkušených kolegů dostanou i nejmladší talenty – žáci tanečního oboru ZUŠ Litvínov. Program speciálně sestavený pro Galavečer Litvínov bude dynamickým mixem současného tanečního divadla.

Galavečer v litvínovské Citadele.Galavečer v litvínovské Citadele.Zdroj: Deník/VLP Externista

Taneční centrum Praha zároveň 26. dubna v rámci festivalu organizuje vzdělávací program Jak se dělá taneční divadlo. Dopoledního tanečně-vzdělávacího představení se zúčastní více než 800 dětí z okolních základních a středních škol. Žáci si vyzkouší různé taneční styly a nahlédnou do procesu tvorby představení.

Začátek akce je v 19 hodin, předpokládaný konec ve 22 hodin. Zajistěte si vstupenky v ceně 250 korun na galavečer zde.

Citadela Litvínov

Mohlo by vás zajímat: Litvínov ožil érou hippies. Citadela hostila první soutěž a zábavu v retro stylu

Zdroj: Martin Vokurka