V inscenaci pražského Studia DVA se setkáte s upovídanou a výstřední pětačtyřicátnicí Susan, která se rozhodne oslavit své narozeniny cestou do Austrálie. Plánuje zopakovat výlet, který podnikla se svými kamarádkami před dvaceti pěti lety. Tentokrát však cestuje sama, s podobnými sny a očekáváními, ale také s bohatou pětadvacetiletou životní zkušeností. Její důvtip, šarm a chaos ji přimějí bilancovat a s lehkou ironií se zamýšlet nad přátelstvím, láskou, osamělostí, a radostmi i nástrahami života.

close Anna Polívková v monodramatu Tak já letím! info Zdroj: Studio DVA zoom_in Anna Polívková v monodramatu Tak já letím!

Autorem divadelní hry je úspěšný anglický dramatik Peter Quilter, jehož díla jsou přeložena do více než 30 jazyků a podle některých byly natočeny úspěšné filmy. Jeho komedie Je úchvatná o osudu Florence Foster Jenkinsové inspirovala tvůrce filmu s Meryl Streep Božská Florence a na motivy Quilterova hudebního dramatu Na konci duhy vznikl snímek Judy s Renée Zellweger, která za tuto roli v roce 2020 získala Oscara.

Režijního vedení inscenace se ujal Petr Svojtka. Představení trvá bez přestávky 100 minut. Poslední vstupenky jsou k dispozici v pokladně Citadely nebo na Ticketportalu za 390 korun.

Citadela Litvínov

Mohlo by vás také zajímat: Kulturní kavárna v Mostě musí pryč. Vyhazovů je víc. Expandují jiné služby

Kavárna The Most café dostala výpověď, nahradí ji kancelář řešící sousední stavbu Repre. Změní se i část pasáže U Lva. | Video: Martin Vokurka