Na koncertech se blýskli svým uměním Soňa Godarská a Daniel Kfelíř, kteří na posluchače dýchli celou řadu melodií z opery Figarova statba W. A. Mozarta.

Tito sólisté také na závěr svých sólových čísel brilantně přenesli na posluchače např. árii Julie z opery Ch. Gounoda a árii Escamilia z opery Carmen.

Třešničkou na dortu bylo vystoupení festivalového sboru Jaroslava Šefrny v mozartových skladbách Laudate dominum a Ave verum corpus a svěžest přinesly sbory z opery Trubadúr, píseň Sbor Cikánů a Sbor Židů z opery Nabucco. Celý program doplnil svým brilantním výkonem absolvent HAMU Praha Jiří Loučka, který zahrál koncert f-moll pro klarinet a orchestr C. M. Webera.

Tato skvělá vystoupení podpořil vynikajícím výkonem i Festivalový orchestr Petra Macka, který řídil Martin Peschík a vyvolal u publika bouřlivé ovace za každou skladbou, a to tak, že publikum v divadle v Mostě povstalo. Podobná atmosféra byla i v městském divadle v Chomutově.

Na mé přání zazněly ještě přídavky plné slunce z italského nebe, a to píseň Matinatta a O sole mio z repertoárů slavných tenorů a opět neutuchající aplaus.

Publikum se těší na další koncert, který se koná 11. prosince v Mostě a 13. prosince v Chomutově, kde zazní na přání Česká mše vánoční a v úvodu hudba Gounoda a Vivaldiho.

Petr a Lukáš Mackovi