Akce se účastnilo více než 120 dětí z celého Ústeckého kraje, tzv. vlčat a světlušek ve věku 7–11 let. Krajskému kolu v Ústeckém kraji předcházelo konání pěti regionálních základních kol, ze kterých se do krajského probojovalo celkem 19 týmů. Celostátní finále proběhne v září letošního roku.

Mostečtí měli v závodě silné zastoupení. V kategorii dívek soutěžily celkem tři týmy. Tým Sedmikrásky vybojoval prvenství a čeká ho úkol reprezentovat Ústecký kraj v celorepublikovém kole v Praze. V chlapecké kategorii poprvé závodili vodní vlčata z mosteckého oddílu Desítka, kteří v závodě vybojovali šesté místo.

Skautský závod v Nové Vsi. Mostecké Sedmikrásky zvítězily a míří do Prahy.Skautský závod v Nové Vsi. Mostecké Sedmikrásky zvítězily a míří do Prahy.Zdroj: Facebook Skauti Most

Na soutěžní až osmičlenné týmy čekaly úkoly a aktivity na stanovištích v Nové Vsi v Horách a v okolí Hory Svaté Kateřiny. Mezi úkoly na stanovištích nechyběla například první pomoc, vyhledávání informací nebo třeba poznávání přírody, kuchařská dovednost a doprava, či fyzická zdatnost, orientace v terénu, logika a táboření.

Mimo úkoly spojené se závodem připravili pořadatelé pestrou nabídku doprovodného programu, jako například rukodělné aktivity, sportovní hry, táborák, večerní bojovku, společné skládání velkého obrazu nebo relaxační a kreativní aktivity.

Michal Tarant

Mohlo by vás také zajímat: Babči mažoretky tancovaly u plotu Repre. Podpořili akci kavárny The Most café

Zdroj: Martin Vokurka