„Vyzvali jsme naše litvínovské seniory, nejprve osmdesátileté a starší a následně sedmdesátileté a starší, aby se obrátili na naše sociální pracovnice v případě, že budou mít problémy s registrací k očkování. Nabízenou pomoc postupně využívají a velmi si ji pochvalují. Dostáváme od nich děkovné telefonáty i dopisy, které potěší. Nová služba je stále v platnosti a zájemci se mohou obrátit telefonicky nebo osobně na pověřené pracovnice, které sídlí v budově městského úřadu v Tržní ulici,“ říká vedoucí odboru Veronika Knoblochová k poskytované pomoci seniorům.

„Oceňuji iniciativu pracovnic odboru sociálních věcí a školství, které se v současné době potýkají s nelehkými podmínkami na pracovišti vzhledem k personálnímu oslabení v důsledku koronaviru. Ani v této situaci nezapomínají na zranitelnou skupinu obyvatel, tedy naše seniory. Vedení města si jejich aktivity velmi váží a děkuje jim za to,“ chválí odbor starostka Kamila Bláhová.

Očkování proti nemoci Covid-19 probíhá v Krušnohorské poliklinice v Žižkově ulici. Je dobrovolné, plně hrazené z veřejného pojištění.

Město Litvínov