Česká televize začala v chatové oblasti Nižbor na Berounsku natáčet nový seriál s pracovním názvem Chataři. Bude mít 13 dílů a točit se bude do října. Scénář k němu napsal Petr Kolečko, dvojnásobný držitel Českého lva a scenárista televizních cyklů Most!, Trpaslík, Lajna, Vyšehrad, Vinaři nebo Obchoďák. Režíruje Radek Bajgar, tvůrce divácky komedií Teroristka a Teorie tygra. Seriál produkuje firma Logline, která patří Bajgarovi, Petru Erbenovovi a Martině Kábrt Maternové.

„Na chatě se potkají lidi z různých sociálních vrstev. Mohou mít úplně odlišnou práci, jiné vzdělání, příjmy, jsou tu voliči všech stran – jenže na chatě je to prostě jedno. Tedy většinou. Ostatně seriál charakterizujeme sloganem ‚Tady bude pohoda, i kdyby nás to mělo stát život!‘“ říká kreativní producent Josef Viewgh.

V seriálu hrají Martin Myšička, Pavla Beretová, Radek Holub, Petra Nesvačilová, Igor Bareš, Eva Leinwerberová, Filip František Červenka, Josef Polášek, Jana Plodková, Karolína Lea Nováková, Pavel Nový, Jana Švandová, Ivana Chýlková, Šárka Vaculíková, Stanislav Majer a Tomáš Hanák., který v Nižboru u trati provozuje hospodu Zastávka.

(čt)