V severočeských lokalitách skupiny Sev.en Energy se hygienické potřeby pro matky s dětmi shromažďovaly na šesti místech, odkud byly převezeny do sběrného místa v obchodním domě Central, které zřídilo město Most.

Část pomoci od zaměstnanců zamířila i do domova mládeže ve Velebudicích, kde se ubytovalo několik rodin uprchlíků z Ukrajiny a materiální pomoc jim přišla vhod. Na stejné místo zamířila i sbírka z Elektrárny Počerady, kde ji zaměstnanci soustředili v sídle podnikového hasičského sboru.

Hasiči si vzali na starost i sbírku v Elektrárně Chvaletice. Do centrálního skladu v České Třebové odtud odvezli 245 kilogramů materiální pomoci a 60 nových spacích pytlů. Především hygienické potřeby z kladenské teplárny převzali koordinátoři z centra Pomáhej Ukrajině v nákupním centru Oáza v Kladně.

Trochu odlišný postup zvolili ve zlínské teplárně, kde zaměstnanci vybrali finanční hotovost, za kterou pak společně nakoupili humanitární pomoc a předali na sběrné místo Českého červeného kříže. Na současnou situaci na Ukrajině reagovala skupina Sev.en Energy velmi rychle, postupně vyčleňuje peníze na balíčky podpory pro lidi dotčené válkou. Část prostředků putuje prostřednictvím Nadace rodiny Tykačových na sbírkové konto pro Ukrajinu.

Další peníze poskytuje na projekty partnerských měst a obcí, které organizují ubytování válečných uprchlíků a jejich adaptaci v nových podmínkách. (pim)