„Ocenění kolegyním a kolegům samozřejmě předám, bohužel vzhledem k současné situaci nebylo možné, aby se tolik příslušníků záchranných a bezpečnostních sborů sešlo na jednom místě. Ocenění práce našich strážníků a samozřejmě všech příslušníků záchranných a bezpečnostních sborů a slov, která tu zazněla ze strany vedení města, si velice vážím. Věřím, že se současnou krizovou situaci společnými silami zvládneme a za rok si kolegové převezmou ocenění osobně,“ uvedl ředitel městské policie Jaroslav Hrvol.

Primátor ve svém projevu připomněl, že strážníci využívají další tři nové kamerové body a v současné době disponuje městský kamerový dohledový systém 85 kamerovými body. Operační středisko městské policie prošlo letos kompletní rekonstrukcí a strážníkům přislíbil investice města do zlepšování zázemí, vybavení a podmínek pro práci městské policie i v dalších letech.


Ocenění strážníci a strážnice


Strážník roku 2019
Po zhodnocení výsledků práce v roce 2019, posouzení osobních kvalit, sociálních a komunikačních dovedností a profesních kvalit byli oceněni:

str. Luboš Petřík – hlídková služba 2. směna

str. Pavel Svačina – hlídková služba 2. směna

Ocenění strážníci navíc přispěli k záchraně života řidiče po dopravní nehodě, když mu poskytli první pomoc s využitím AED, a podařilo se jim obnovit jeho životní funkce.

 

Ocenění za věrnost – 20 let služby u městské policie
str. Mgr. Bc. Vlastimil Litto, DiS. – preventista

str. Martin Kozel – operační dozorčí

str. Josef Toman – operační dozorčí

str. Jaroslav Vošahlík – hlídková služba, autocentrum

 

Ocenění za věrnost – 15 let služby u městské policie
str. Milan Kučera – operátor městského kamerového dohledového systému

str. Bc. Nikola Kulichová – referentka vnitřní kontroly

Veronika Loucká, město Most