Hudba Nino Roty, libreto, koncept a dramaturgie Jiřího Bubeníčka a Nadiny Cojocaru, spolu s fascinující choreografií a scénografií, zavedou diváky do světa hlavní hrdinky Gelsominy, jejíž nevinně naivní a dobrosrdečná povaha je vystavena zkoušce ve vztahu s hrubým cirkusákem Zampanem. Baletní adaptace Felliniho předlohy nabízí intenzivní příběh plný lásky, krutosti a osobní proměny.

Trhy na 1. náměstí se konaly již v minulosti.
Farmářské trhy jsou zpět. Gurmánské a kulturní potěšení v srdci Mostu

Světoznámý choreograf Jiří Bubeníček, jehož vlastní životní příběh je úzce spjatý s cirkusem, odkud pochází, vkládá do tohoto díla osobní zkušenosti a vášeň. "Narodil jsem se v cirkusové rodině a právě toto nádherné prostředí plné fantazie se tak stalo bezprostřední součástí mého dětství a mé duše," vysvětluje Bubeníček. Jeho spojení s cirkusem dodává představení autentickou atmosféru a hloubku.

Baletní lahůdka se bude konat ve Velkém sále Městského divadla Most.Baletní lahůdka se bude konat ve Velkém sále Městského divadla Most.Zdroj: Pražský komorní balet

Představení "La Strada" se koná na Velké scéně Městského divadla v neděli 14. dubna v 19:00 hodin. Vstupné je stanoveno na 350 a 390 korun. Vstupenky si můžete zakoupit zde.
Účinkují členové Pražského komorního baletu a Baletu Praha Junior.

Městské divadlo Most

Mohlo by vás zajímat: Je rozhodnuto. Začne přestavba Repre v Mostě. Už poklepali základní kámen

Zdroj: Martin Vokurka