Zimní farmářské trhy v Mostě
Kdy: Od pátku 26. listopadu, denně od 10.00 do 18.00 hodin
Kde: 1. náměstí v Mostě
Odstartovaly v pátek 26. listopadu jako Zimní farmářské trhy na 1. náměstí v Mostě namísto Vánočních trhů, od kterým město upustilo. Stánkový prodej je zajištěn denně od 10 do 18 hodin až do 31. prosince.


Adventní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě
Kdy: Sobota 27. listopadu od 17.00 hodin
Kde: Přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě
Po zahájení adventních trhů bude následovat v sobotu 27. listopadu od 17 hodin adventní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. K poslechu zahraje Tomáš Kočko & Orchestr. Vstupné je zdarma.


Zrušeno! Kulturní program s Calltou a Pokáčem na náměstí se neuskuteční!
Kdy: Měl být v neděli 28. listopadu od 16.00 hodin na 1. náměstí v Mostě.

Zámecký Fler jarmark a Vánoce po celý rok
Kdy: Neděle 28. listopadu od 10.00 do 17.00 hodin
Kde: Zámek Valdštejnů v Litvínově
Nabídka rukodělné, řemeslné tvorby a tvůrčí dílny v litvínovském zámku Valdštejnů. Při té příležitosti bude také možnost navštívit rozšířenou výstavu Fenomén továrny Heller a Schiller, jedinečného výrobce mechanických hraček z Horního Litvínova nebo výstavu Vánoce po celý rok 2021 – 2022, výstavu tradičně i netradičně ozdobených vánočních stromků.

Online rozsvícení vánočního stromu v Lomu!
Kdy: Neděle 28. listopadu od 16.00 hodin
Kde: Náměstí republiky v Lomu
Přichystán byl zábavný program pro děti s Divadlem V Pytli, Ježíškova pošta, vánoční perníčky, děti měly dostat sladkou odměnu za vlastnoručně vyrobenou vánoční ozdobu. Nakonec bude rozsvícení vánoční stromu, kvůli zhoršující se epidemické situaci online. Šikovní výtvarníci, nebo lépe jejich rodiče či prarodiče mohou vyrobené ozdoby doplněné o kontakt na výrobce (jméno, adresa, telefon) donést na MÚ Lom (pondělí a středa 8.00 až 17.00, úterý, středa a čtvrtek od 8.00 do 14.00) do recepce, kde je předají pracovnici úřadu. Termín je 30. listopadu, pak vánoční ozdoby posoudí odborná komise a hromadně budou všechny nainstalovány na vánoční strom. Nejnápaditější výtvory budou oceněny.

Vánoční trhy v Meziboří platí. Promítání bylo zrušeno!
Kdy: Pátek 26. listopadu od 14.00 hodin
Kde: náměstí 8. května v Meziboří. Od 14.00 hodin budou otevřeny stánky trhu a s občerstvením. Od 15.00 hodin vystoupí skupiny Mane a Voice. Od 16.40 hodin bude vystoupení dětí z MŠ Meziboří. Bohužel, plánované promítání filmu Anděl páně 2, musíme v návaznosti na platná opatření Vlády ČR zrušit, a oslavy jako takové, společně se stánkovým prodejem ukončit v 18.00 hodin. Vstup je zdarma.

Štěkání na Ježíška
Kdy: Do 21. prosince
Kde: Městská knihovna v Lomu a pobočka v Loučné
Město Lom, Městská knihovna Lom a Psí útulek Litvínov již tradičně vyhlašují vánoční sbírku Štěkání na Ježíška ve prospěch psího útulku v Litvínově. Ve sbírce uvítají konzervy, vitamíny nebo pamlsky. Ocení i potřeby pro pejsky, které lidem doma třeba leží ladem. Příspěvky do sbírky je možné nosit do knihovny v Lomu nebo do pobočky v Loučné.