Otevírají se sice i vnitřní sportoviště, všichni přítomní ovšem musí mít nadále roušku. Fitness centra a posilovny a sportovní haly budou fungovat ve stejném režimu, jaký je nastavený v obchodech – tedy jeden člověk na patnáct metrů čtverečních.

Skupinové lekce a tréninky nicméně budou v režimu 9+1. Což je dle jednatele SPORTaSu Miroslava Otcovského pro sportovní oddíly poměrně svazující: „Jsme připraveni ve čtvrtek halu otevřít. Nicméně nyní zjišťujeme, zda o to sportovní oddíly budou mít vůbec zájem. Očekáváme, že třeba gymnastky s tím problém mít nebudou, ale například fotbalisté, či florbalisté budou muset hodně řešit, jak malé sportovce rozdělit a určit, kdo kdy kam bude chodit, aby podmínky splnili. K tomu řešíme i provozní věci, jak zajistit pohyb po hale a pobyt v šatnách,“ řekl Otcovský.

Otevřít se ve čtvrtek smí i plavecké haly, v Litvínově k tomu ale ten den nedojde. „Bazén jsme začali napouštět, musí se ohřát voda, udělat hygienické rozbory, zajistit pohyb v šatnách, tak aby to splňovalo veškerá nařízení. Počítáme s předběžným otevřením v pátek příští týden. V bazénu by mohlo být 30 až 40 lidí,“ dodal Otcovský.

Momentálně také uvažuje nad dočasnou změnou provozní doby bazénu, protože se nesmějí konat plavecké kurzy a celé dopoledne by tedy byl bazén nevyužitý. „Sledujte prosím web SPORTaSu, kde co nejdříve zveřejníme aktuální informace,“ dodal Miroslav Otcovský.

SPORTaS Litvínov