Nejvíce hlasů veřejnosti získal projekt na rozšíření stávajících plážových hřišť na Benediktu, kterému doslova na paty šlapaly další dva vítězné nápady, a to interaktivní tabule nebo televize do klubovny seniorů Astra a zvelebení areálu penzionu v ulici Ke Koupališti. Nejvíce vašich hlasů tedy získali sportovci a aktivní senioři. Pro letošní ročník bylo typické a sympatické právě zapojení seniorů, kteří se zajímají o dění v našem městě a bedlivě jej sledují.

V pondělí 12. července se s autory vítězných návrhů setkal náměstek primátora Marek Hrvol, který je patronem participativního rozpočtu. Vítězům poděkoval za jejich účast, pogratuloval k vítězství a předal drobné dárky. V příjemné atmosféře pak s vítězi o jejich nápadech a plánech pohovořil.

Autorem návrhu, který veřejnost zaujal nejvíce, prostřednictvím Mobilního rozhlasu získal 355 hlasů, je Jakub Verner. Díky jeho námětu město nechá rozšířit plážová hřiště na Benediktu tak, aby ta odpovídala pravidlům plážové házené a byla zároveň bezpečná. Jejich rozšíření navíc umožní využít místo dvou tři hřiště.

„Jsem předčasně narozené dítě, měl jsem se narodit o šedesát let později,“ zavtipkoval pětadevadesátiletý Jiří Marek, který je autorem nápadu pořídit pro seniory v Astře, kde žije, interaktivní tabuli. Na tabuli oceňuje především velikost dotykové plochy a písma, což je pro seniory ne nepodstatnou výhodou. „Začínali jsme s kuličkami na počítadle a teď takový technologický pokrok,“ uzavřel své povídání pan Marek.

Senioři se budou radovat i z realizace posledního z vítězných návrhů, kterým je zvelebení areálu penzionu Ke Koupališti, ten navrhla tamní obyvatelka Doris Svačinová. Podle jejího námětu bude vybudován altán s lavicemi a stolky, kde budou moci senioři odpočívat a povídat si při kávičce. „Chci poděkovat všem, kteří náš projekt podpořili, a vedení města, že tuto soutěž realizuje,“ řekla paní Svačinová při přebírání dárku z rukou náměstka Marka Hrvola. Na realizaci vítězných návrhů jsou v rozpočtu vyčleněny 2 miliony korun. 

(sed)