Únor je pro ně měsícem chůze. „Motivujeme naše seniory k aktivní chůzi. Chodit mohou po chodbě, po balkoně, na zahradě, po městě nebo v přírodě,“ sdělila Mosteckým listům Helena Houšková z MSSS. Pro některé to znamená poprat se se svým hendikepem a zapojit se i s berlemi nebo chodítkem. Nachozené metry se průběžně zapisují a po ukončení akce se vyhodnotí.

Další pohybovou aktivitou je celostátně vyhlášená soutěž Přeplavme svůj La Manche, kterou organizuje společnost SenSen – senzační senioři a jehož patronkou je Lucie Leišová, dálková plavkyně a přemožitelka Gibraltaru.

„My plaveme na Aquadromu. Cílem je naplavat společnými silami 34 kilometrů. Plavání důkladně procvičí svaly celého těla, nepřetěžuje klouby, voda nadlehčuje a tím je zátěž minimální. Počítáme naplavané bazény, pravidelně je nahlašujeme, na konci měsíce bude vše sečteno a odesláno k vyhodnocení. Letos plaveme již po osmé,“ říká Helena Houšková. Tím ale únorové sportovní aktivity MSSS zdaleka nekončí. Seniory čeká také například turnaj v cvrnkané.Aktivity zpříjemňují seniorům pobyt a jsou součástí péče o jejich zdraví. (sed)