S respektem jsme přijali doporučení Ministerstva kultury a Ministerstva zdravotnictví, která stanovují pravidla pro návštěvnický režim s hygienickými opatřeními.

V současné době je možno navštívit čtyři expozice. V době uzavření bylo vydáno nové číslo muzejního časopisu Pod Hněvínem - občasníku zajímavostí z muzejní, galerijní a badatelské činnosti.

V tomto čísle, které má 60 stran, připomínáme 150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku, najdete v něm také velký rozhovor s naší knihovnicí Alenou Kvapilovou, seznámíte se s projektem Panoráma starého Mostecka a nechybí samozřejmě ani články s přírodovědnou tématikou, jako například Památné stromy Mostecka a Litvínovska, Brouci u mravenců nebo Za obojživelníky a plazy poleradské pískovny. Cena za časopis je 50 Kč. Toto nové číslo, včetně starších výtisků lze zakoupit v pokladně muzea od 11. 5. 2020 od 10 – 18 hodin a následně v běžné otevírací době.

Během uzavření muzea vznikly virtuální prohlídky muzejních a galerijních expozic, které jsou umístěné na fcb i webových stránkách. Zde jsou odkazy:

https://my.matterport.com/show/?m=pLighPxZCWR&fbclid=IwAR0nbG0gXKx-XJ4NTfUsRrAQqZ4s37sEVxH1XCjQtqdepGTJiQEctrm1UYo

https://my.matterport.com/show/?m=3iFPwbnGcJQ&fbclid=IwAR0kV2VjIMqEU-ks-v38xzO0xOA64dCpEOSc6RFNNWDT3XcJm3p_90UeaP0

https://my.matterport.com/show/?m=9s3jS7ZczHG&fbclid=IwAR3oVXp4Z5XRn5hR97zZ7nsEOyLT1IGtXq-sCKm7Sw4CArprs2jM9c5p03I

https://my.matterport.com/show/?m=fFrhiZ8h6c9&fbclid=IwAR3LmK14RjMseIUDAvKL5DCodWTDL-TCUEJeCh12vZ-X9_4F7namXCZC6ms

K výročí osvobození můžete shlédnout výstavní prezentaci OSVOBOZENÍ 1945 - KONEČNĚ MÍR! 

http://online.flipbuilder.com/muzeumusti/xqff/, kterou zajistil Ústecký kraj a připravilo Muzeum města Ústí nad Labem.

Autoři zde shrnují především události období měsíců dubna a května roku 1945, které na našem území byly vůbec nejdramatičtější. Letecká válka, pochody smrti, poslední dny nacistického režimu, pražská operace sovětské armády a dalších spojeneckých vojsk na našem území v květnu 1945 i jednotlivé příběhy osvobození různých regionů dnešního Ústeckého kraje jsou náměty jednotlivých kapitol.

Jitka Klímová, propagace - Oblastní muzeum a galerie v Mostě