Důležitou zprávou pro  mostecké příznivce jistě je skutečnost, že na severu nemusí počítat odchody. Svými ofenzivními kousky tak znovu bude bavit úderná trojice Pavel Smolka, Martin Mical a Vladimír Kýhos. 

Defenzivní řady bude nadále řídit kapitán Aleš Havlůj, zůstává i ranař František Bakrlík nebo opora mezi třemi tyčemi Lukáš Hosnedl.

A co posily? V klubu si hodně slibují od bývalých hráčů Bíliny, tedy Jaroslava Šimečka a Jakuba Procházky. Dvojice šikovných útočníků v minulých letech svými body táhla Draky, loni oba hráči nasbírali dohromady 89 kanadských bodů. 

Útok Lvů tak rázem dostává nový rozměr. V uplynulém roce ofenziva modrobílých vygenerovala 185 branek, čímž se v tomto ohledu zařadila mezi druholigovou elitu. Když se podíváme na letošní mosteckou soupisku, tak je velice pravděpodobné, že tohle číslo bude překonáno. 

Posílení se ale dočkala i obrana. Tu vyztuží Karel Šefl, jenž v předchozí sezoně působil v pražské Kobře. V dresu branického klubu odehrál 40 utkání, v nichž vstřelil tři branky a na osmi se podílel asistencí. 

Pětadvacetiletý bek je odchovancem Litvínova. Na severu také poprvé nakoukl do seniorského hokeje, úvodní starty sbíral v Bílině nebo právě v Mostě. Mimo jiné hájil barvy Trutnova a prvoligové Kadaně. 

Aktuální soupiska Mostečtí lvi:

Brankáři: Lukáš Hosnedl, Jan Kopýtko, Jakub Kovařík. 

Obránci: Roman Fučík, Marek Havlík, Aleš Havlůj, Miroslav Polák, Karel Šefl, David Šesták, Štěpán Urbánek. 

Útočníci: František Bakrlík, Milan Böhm, Jakub Čmolík, David Drašar, Pavel Kuběna, Vladimír Kýhos, František Mála, Martin Mical, Vítězslav Nedrda, Jakub Procházka, Ivan Řehoř, Pavel Smolka, Jaroslav Šimeček.

 (luk)