Na rozdíl od loňských let, nebude odpalován z centra města, aby nedocházelo k hromadění lidí na 1. náměstí, ale bude odpálen z parkoviště před hradem Hněvín. Rovněž je připravován on-line přenos pro ty, kteří ho chtějí sledovat z pohodlí svého domova. Odpočet i hudba k ohňostroji bude vysílána on-line na facebooku a webových stránkách města Mostu, stejně tak vstup s moderátorem Petrem Říbalem. Na bezpečnost silvestrovských oslav dohlédne přímo u odpaliště Jednotka sboru dobrovolných hasičů Most a Městská policie Most.

Odpálení ohňostroje je naplánováno na 19 hodinu, tento čas je v Mostě už tradičním pro městský ohňostroj, tak aby jej mohli sledovat celé rodiny.

Prostor hradu Hněvín bude pro veřejnost uzavřen a rovněž bude uzavřeno parkoviště včetně bezpečného perimetru. Žádáme všechny občany, ať si pro sledování ohňostroje vyberou jiná místa než samotný „kopec“ hradu Hněvín. Jak se praví „pod svícnem je tma“ a nejlepší viditelnost bude ze vzdálenějších míst, např. park Šibeník, vrch. Ressl, Širák, atd….  

Klára Vydrová - magistrát města Mostu