Milovníci vážné hudby se mohou těšit na výjimečnou směsici klasických skladeb a vynikajících sólových výkonů. Na koncertě totiž vystoupí světově uznávaný houslista žijící v Americe Ivan Ženatý, který přednese koncert a moll Antonína Dvořáka pro housle a orchestr.

Program slavnostního koncertu v Mostě.Program slavnostního koncertu v Mostě.Zdroj: Městské divadlo Most

Nejznámější smetanovské árie, duety a operní sbory pod taktovkou Martina Peschíka zazpívají renomovaní sólisté. Sopranistka Soňa Godárská, tenorista Jakub Rousek a basista Jaroslav Patočka spolu s festivalovým orchestrem, festivalovým sborem a mosteckým ženským sborem Clavis Cordium nabídnou publiku skutečnou hudební lahůdku.

Vstupenky v ceně 300 Kč si můžete zakoupit zde.

Umělecký šéf a kontrabasista Festivalového orchestru Petr Macek z Mostu.
Most a Chomutov spojí nový hudební program vymyšlený seniorem Petrem Mackem

Festivalový orchestr Petra Macka založil v roce 1991 Petr Macek, který je zároveň jeho dlouholetým kontrabasistou, šéfem a manažerem. Orchestr sestavený z předních profesionálních umělců Ústeckého kraje a Podkrušnohoří je největším profesionálním soukromým orchestrem v kraji. V rámci svého festivalu vystupuje v divadlech v Mostě, Chomutově a dalších městech České republiky. Každou sezónu přiláká téměř 3000 posluchačů.

Městské divadlo Most

Mohlo by vás zajímat: Nová výstava v Litvínově ukazuje, jak mládež umí tvořit. Na zahájení byl nával

Zdroj: Deník/Martin Vokurka