Cooney, klasik komediálního žánru, má na kontě divácky úspěšné hry jako Prachy? Prachy! nebo Rodina je základ státu. I tato komedie nabídne publiku důmyslně propletený příběh, kde se humor mísí s omyly a dochází k absurdním situacím.

Ray Cooney (narozen 30.5.1932 v Londýně) je britský autor a herec, přezdívaný též mistr frašky. Cooney, původně dětská hvězda, začínal jako komediální herec ve skečích Briana Rixe, jeho první hra, One for the Pot, mu přinesla okamžitou slávu. Jeho hry vycházejí z nejlepších tradic anglické komedie s komplikovanou zápletkou a suchým britským humorem. Kromě psaní her vlastní i divadelní společnost a píše filmové a televizní scénáře, často na základě vlastních divadelních her. Rooney je nositelem mnoha divadelních ocenění včetně Ceny Lawrence Oliviera. V roce 2005 ho královna za služby britskému dramatu vyznamenala řádem O.B.E. (zdroj: Dilia)

Hlavním hrdinou je taxikář jménem John Brown, který žije paralelně ve dvou manželstvích. Díky tomu se dostává do zapeklitých situací, při kterých dochází k nedorozuměním, odhalování utajených tajemství a komickým záměnám.

Americký hudebník zahraje na Benediktu v Mostě.
Americký hudebník Copperfield zahraje v Mostě. Míří na Benedikt

Příběh se ještě zkomplikuje po nešťastné nehodě, kdy Brownův pokus o pomoc nebohé stařence spouští lavinu událostí, v níž mají své nezastupitelné místo jeho soused Stanley, dva policisté a samozřejmě obě Johnovy ženy. Tato dynamika přináší nejen smích, ale i vhled do komplikovaných vztahů a sexuality charakterů, personifikovaných mimo jiné v homosexuálním sousedovi Bobbym.

Plakát na páteční premiéru hry Roye Cooneyho.Plakát na páteční premiéru hry Raye Cooneyho.Zdroj: web Městského divadla v Mostě

V titulních rolích se představí herci Vít Herzina, Karolína Herzinová a Veronika Týcová. V dalších rolích účinkují Jakub Dostál, Jiří Kraus, Michaela Krausová, Tadeáš Horehleď a Ivana Zajáčková.

Mostecké obecenstvo se může dozajista těšit na nezapomenutelný večer plný britského humoru, který je typický pro Cooneyho díla a v kombinaci s režijními dovednostmi Milana Schejbala slibuje být jedinečným divadelním zážitkem.

Vstupenky k zakoupení zde. Vstupné na premiéru je 300 Kč a 330 Kč.

Městské divadlo Most

Mohlo by vás zajímat: Na Hněvíně se otevřela hvězdárna. Bufet a rozhledna fungují, WC je u aut

Zdroj: Martin Vokurka