Nejlepší ukázky pocházely z již zaniklých, nebo neproduktivních lokalit, např. Dolní Zálezly na Ústecku, vrch Puchavec u České Lípy, lom u Těchlovic na Děčínsku. Jednou z mála lokalit, kde se dosud vyskytují pěkné ukázky natrolitu, je lom na Mariánské skále v Ústí nad Labem.

Zdejší natrolity, často s atraktivním růžovým, oranžovým a červeným zbarvením jsou ve všech významných světových sbírkách.

Krásné ukázky natrolitu se hojně vyskytovaly před 30 - 40 roky v lomu u malé obce Soutěsky (část obce Malá Veleň) na Děčínsku. Lom se nachází u silnice z Děčína do Benešova nad Ploučnicí. Lom už 80 let produkuje štěrk, kamenivo a především čedičové sloupky, jaké známe z Panské skály u Kamenického Šenova. A Panskou skálu většina zná, protože se u těchto „kamenných varhan“ skrývala princezna Krasomila ve slavné filmové pohádce Pyšná princezna.

Natrolit v Soutěskách vyplňoval v čediči dutiny o velikosti až 30 centimetrů bohatými agregáty tenkých čirých až sněhobílých jehlic. Jehlice natrolitu bývaly často tak tenké a v takových množstvích, až agregáty nabývaly plstnatého charakteru. V lomu byla nalezena i řada dalších minerálů ze skupiny zeolitů – analcim, gismondin, chabazit, mezolit, phillipsit a thomsonit.

Ukázka natrolitu ze Soutěsek u Děčína je ze sbírky Ladislava Blahy. V současné době lom provozuje soukromá firma a vstup do něj není bez souhlasu možný.

Pavel Dvořák – Oblastní muzeum a galerie v Mostě