Ve své kolekci šperků nabízí i medailon a brož s portrétem baronky Ulriky von Levetzow, kde je vyobrazena ve svých 18ti letech. Šperky jsou stříbrné, osázené českými granáty, tisk na porcelánu. Kolekci šperků tvoří modely, navazující na historickou tradici a oblíbenost těchto šperků ve světě, ale i nové módní designy, které přibližují tradiční klasické granátové šperky mladší generaci zákazníků a kombinují tradice s módními směry současné doby.

Družstvo spolupracuje s designéry, kteří navrhují i skleněné výrobky – těžítka, pilníky, skleničky – které jsou též osázeny českými granáty. Přijďte si vybrat dárek. Naše recepční vám je ochotně předvedou v běžné otevírací době. Originální šperky s českými granáty jsou dodávány zákazníkům s certifikátem pravosti, který deklaruje skutečnost, že šperk byl vyroben ve firmě, která je vlastníkem práv na těžbu granátové suroviny, je vlastníkem dolů na těžení granátové suroviny a vlastníkem ochranné známky a označení původu Český granát a Český granátový šperk.

Dále certifikát pravosti deklaruje naleziště kamene a původ šperku dle použité puncovní značky, v našem případě puncovní značky G, popř. G1, G2. Těmito atributy se garantuje originalita a pravost šperků s českými granáty, vyrobenými právě v družstvu umělecké výroby Granát Turnov.

Oblastní muzeum a galerie v Mostě