Ten společně s dalšími dvěma muzikanty zahrál a zazpíval.

Zpěvák, kytarista a skladatel Martin Maxa, rodným jménem Ivan Varga, se narodil rodákem v Mostě., Navštěvoval gymnázium v Teplicích, poté studoval nejprve architekturu, ale vystudoval Fakultu tělovýchovy a sportu na Univerzitě Karlově v Praze, kde získal doktorský titul. 

Po skončení vysokoškolských studií pracoval krátce jako učitel tělocviku. Kromě hudby se věnuje svému dalšímu koníčku, kterým je malování. Svými obrazy se prosadil dříve než v oblasti populární hudby. Největších úspěchů dosáhl hlavně ve Spolkové republice Německo.

Poté se usadil v Litvínově, kde založil a provozoval hudební klub Pijonýr. Zde také získával své první fanoušky. S hudbou začal jako písničkář s kytarou. Objížděl Porty, kterých se účastnil nejen jako divák, ale později i jako účinkující. Současně založil skupinu Náhodná sešlost, která jej v pozměněném obsazení doprovází dodnes. Získal ocenění Skokan roku v anketě Zlatý slavík za rok 2000, v roce 2001 se ve stejné anketě umístil na 3. místě v kategorii Zpěvák roku.

Vystupoval v muzikálu Tři mušketýři a v multimediálním muzikálu Naháči. Také v divadelním představení Kšanda. Na svém kontě má šest alb. V říjnu 2012 vydal zatím své poslední. (luk)