Jsme z Litvínova. Naše 8letá dcera nedávno začala pociťovat bolesti u kývajícího se mléčného zubu doprovázenými bolestí hlavy. Dva týdny předtím absolvovala preventivní prohlídku u zubaře včetně rentgenu. Rozhodli jsme se navštívit našeho zubaře znovu, aby dceři bolestivý zub vytrhnul. Na místě jsme však zjistili, že má dovolenou bez zástupu. Mezitím se dceři vytvořil poměrně velký otok nad postiženým zubem, nastoupila zimnice a poté horečka.  

Začali jsme vyhledávat jiné zubní ošetření, a to nejen v blízkém okolí, ale také mimo okres. Jelikož každá zubní pohotovost v okolních městech je přístupná pouze o víkendu. Některé lékaře, včetně soukromých zubních klinik, jsme navštívili osobně. Ostatní zubaře kontaktovali telefonicky nebo e-mailem. Všude však byla odpověď stejná: je nám líto, obraťte se na pohotovost, máme obsazeno.

I přestože jsem popsala vážnost celé situace, že se jedná s nejvyšší pravděpodobností o zánět a že jde o vytrhnutí jen jednoho zubu. Volala jsem na pohotovost v Bílině, která jako jediná funguje ve všední dny, i když jen na dvě hodiny večer. Sestra mě informovala, že kapacita 6-8 pacientů, které je pan doktor schopen ošetřit, je již téměř plná a že z Litvínova nemáme šanci dojet včas. Poučila mě, že je jistější přijet příště již 3-5 hodin před příchodem lékaře a počkat si.

Neumím si představit, že by jakékoliv dítě muselo sedět v horečkách někde v čekárně na židli takovou dobu. Nakonec jsme s malou nadějí v pozdních odpoledních hodinách kontaktovali ještě jednu soukromou zubní kliniku v Mostě, která měla otevřeno. I přestože už se chystali zavřít, nakonec nás velmi milá paní doktorka přijala. A co zjistila, z toho byla v šoku nejen ona. Příčinou zánětu nebyl jen kývající se zub, ale především zub vedle, který se po vytrhnutí úplně rozpadnul, jak byl poznamenaný zubním kazem.

Nakonec vytrhla paní doktorka naprosto bezbolestně celkem tři mléčné zkažené zuby vedle sebe a s podivem konstatovala, že náš zubař jistě stav těchto zubů viděl. Právě vzhledem k tomu, že jsme u něj nedávno byli na prevenci. Přesto to neřešil.

Celá situace mohla dopadnout špatně, zánět by postupoval dál nebýt včasného zubního ošetření. Na závěr nám paní doktorka předepsala antibiotika a nabídla, že můžeme v případě nejasností zavolat. Ještě nás čekalo překvapení na recepci, kde nám bylo oznámeno, že nic platit nebudeme. I přestože se jedná o kliniku, kde se za ošetření platí a nejedná se o pohotovost. To už mě dojalo k slzám. 

Dcera se během pár dní uzdravila a já se rozhodla už na místě, že obě své děti zaregistruji na tuto kliniku. Raději si za řádnou péči připlatím a budu mít jistotu, že zuby mých dětí budou v pořádku. Ráda bych na závěr podotkla, že dcera si zuby pravidelně čistila ještě před vznikem tohoto problému. 

Chci tímto upozornit na stav našeho zdravotnictví. Když pominu fakt, že řada lidí nemá svého zubaře, protože jich je zoufale málo a pojišťovna v tomto stejně nepomůže, tak ještě horší je snad skutečnost, že žádný ze zubařů není ochoten pomoci dítěti v akutním stavu, byť jednorázově, a také nedostupná zubní pohotovost v Ústeckém kraji, která dokonce i v krajském městě funguje pouze o víkendu. Bude se tímto problémem naše vláda vůbec někdy zabývat?

Napsala: Lucie Kulhánková