„V nové kolektivní smlouvě je zakotven zejména nárůst základních mezd v Krajské zdravotní o 7 procent, a to od července příštího roku. Diskutovali jsme i o aktuální situaci v Krajské zdravotní, stabilizaci společnosti, plánovaném rozvoji a investicích,“ uvedl po jednání předseda představenstva Krajské zdravotní, a.s., MUDr. Ondřej Štěrba.

„Myslím, že jednání bylo konstruktivní, s jeho průběhem jsem spokojen. Kromě navýšení mezd jsme se se zástupci odborových organizací dohodli také na zvýšení příspěvku na rekreaci z 2500 na 3500 korun ročně. Zaměstnanci nově budou mít také možnost žádat o příspěvek na penzijní připojištění již po jednom roce trvání pracovního poměru v Krajské zdravotní, doposud to bylo možné až po pěti letech,“ doplnil MUDr. Leoš Vysoudil, místopředseda představenstva KZ.

Už v prosinci letošního roku přitom dostali všichni zaměstnanci KZ jednorázový finanční bonus. „Finanční bonus ve výši 18 400 korun, určený především k pokrytí aktuální inflace a energetické krize, dostali všichni zaměstnanci naší společnosti, kteří splnili interní podmínky,“ připomněl MUDr. Petr Malý, generální ředitel KZ.

Krajská zdravotní, a.s.