Světově proslulé drama nositele několika Pulitzerových cen Edwarda Albeeho se dočkalo již čtyři roky po svém vzniku, v roce 1966, filmové adaptace s Elizabeth Taylorovou a Richardem Burtonem. Na mostecké scéně se titulních rolí zhostí Michaela Krausová jako Martha a Marcel Rošetzký v roli George. Mladší pár ztvární Eliška Matzkeová (Honey) a Tadeáš Horehleď (Nick). Režie se chopil ředitel mosteckého divadla Filip Nuckolls.

Kdo se bojí Virginie Woolfové v mosteckém divadle.Kdo se bojí Virginie Woolfové v mosteckém divadle.Zdroj: Městské divadlo Most

Kdo se bojí Virginie Woolfové?

Příběh se odehrává v bytě Marthy a George ve dvě hodiny ráno, kdy se po večírku u Marthina otce, rektora univerzity, objeví nečekaní hosté – Nick a Honey. Atmosféra postupně houstne, odhalují se skrytá tajemství a napětí mezi postavami eskaluje.

Martha a George, unavení a plní vzájemného napětí, se zapletou do ironických a často krutých slovních soubojů. Martha kritizuje George, který se zprvu brání, ale nakonec souhlasí, že přivítají hosty. Nick a Honey, kteří původně působí ostýchavě a uzavřeně, se postupně uvolňují a zapojují do konverzace.

OBSAZENÍ:
Martha: Michaela Krausová
George: Marcel Rošetzký
Nick: Tadeáš Horehleď
Honey: Eliška Matzkeová

TVŮRČÍ TÝM:
Režie: Filip Nuckolls
Překlad: Jiří Josek
Dramaturgie: Michal Pětík
Scéna: Lukáš Kuchinka
Kostýmy: Veronika Watzková
Hudba: Ondřej Švandrlík

Jak večer pokračuje, odkrývají se hlubší vrstvy jejich vztahů, včetně falešného těhotenství a zklamání z kariérních ambicí. Hra plná ironie, ale i empatie se dotýká zásadních témat jako je život v přetvářce, promlčená rodinná tajemství nebo kariérní postavení žen ve společnosti.

Divadlo informuje, že inscenace není vhodná pro diváky do 15 let. Cena vstupného na premiéru činí 300 korun.
Další představení se konají 4. června, 12. června, 18. června a po divadelních prázdninách opět 30. září.

Městské divadlo Most

Mohlo by vás také zajímat: Muzeum v Mostě ukázalo veřejnosti nový depozitář pro cenné obrazy a sochy

Zdroj: Martin Vokurka