Rodina turistických známek se nedávno rozšířila o jezero Most. Místní i přespolní sběratelé známek tak mohou svou sbírku obohatit o jezero, které bylo veřejnosti zpřístupněno vloni na podzim a první letní sezonu má před sebou.

Turistické známky jsou kulaté, dřevěné, vypalované plakety a na jedné z těch nejnovějších nyní zájemci najdou motiv největšího mosteckého jezera. Známka je doplněna samolepicí turistickou známečkou, kterou lze nalepit do deníku, na pohlednici nebo na rám jízdního kola či kovové hole nordic walking. Součástí známky je také QR kód, takzvaný audiobedekr. Tento hlasový průvodce odvypráví z mobilního telefonu příběh daného známkového místa.

Jezero Most se dostalo také na turistické vizitky. Na dvou fotografiích vizitky je zachyceno jezero, jednou z ptačí perspektivy i s hradem Hněvínem a obklopené zelení, na druhé je detail vodní hladiny jezera krátce před západem slunce.

Turistické známky a vizitky, turisty tolik oblíbené, jsou tak zase o něco bohatší. Návštěvníci jezera Most si tak z TIC mohou domů přivézt pěknou vzpomínku na naše město a jezero, a obohatit tak své sbírky zážitků z cestování. Určeny jsou samozřejmě i domácím zájemcům. Dřevěnou známku s motivem jezera pořídíte v TIC za 34 Kč, papírovou turistickou vizitku za 15 Kč.

To ale není vše. V TIC můžete nyní zakoupit i knihu Tajná zpráva o Marcebile, která pochází z pera neúnavného propagátora Krušných hor Petra Mikšíčka. Do tajuplného světa vládkyně a ochránkyně Krušných hor, které se také někdy říká Maribyla či Mařebyla, můžete vstoupit prostřednictvím knihy, kterou v TIC pořídíte za 330 Kč.

Alena Sedláčková – statutární město Most