Okresního kola soutěže se zúčastnily všechny tři směny mostecké stanice a jedno družstvo z Litvínova. Poměřit si síly přišli i dobrovolní hasiči z Nové Vsi v Horách a podnikové jednotky Orlen Unipetrol.

Soutěžící museli rychle a především správně vyhodnotit situaci a připravit postup vyprošťování. Dále prováděli stabilizaci vozidla, protipožární opatření a zamezení úniku provozních kapalin. Před příjezdem záchranářů poskytli zraněné osobě předlékařskou pomoc.

„Na toto vše měli soutěžící časový limit dvaceti minut. Klíčová je vzájemná spolupráce a uposlechnutí rozkazů velitele, který předává informace na operační středisko,“ uvedl ředitel mosteckého územního odboru Hasičského záchranného sboru Zdeněk Bláha.

Klání napjatě přihlížely desítky žáků z místních škol. Několikačlenný tým rozhodčích hodnotil jak profesionalitu provedeného zásahu, tak i jeho rychlost.

Nejvyšší počet bodů ze šesti účastníků získala směna A z Centrální hasičské stanice Most, na druhé příčce se umístila mostecká směna C a třetí místo obsadilo družstvo z Orlen Unipetrol.

Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje

Mohlo by vás ještě zajímat: Musím se s tím smířit, říká horník z dolu ČSA. Přijde o vysněný velkostroj

Zdroj: Martin Vokurka