Před 16 lety Most o svém postupu rozhodl už ve 26. kole druholigové sezony 2004/2005, když na svém hřišti porazil rezervu pražské Sparty 2:1. Oba góly vstřelil kanonýr Horst Siegl a nechybělo moc a bylo by i na straně poraženého soupeře pořádně veselo.  

„Je to krásné a jsem rád, že jsem u toho mohl být,“ svěřil se s odstupem času lídr FK SIAD Most s tím, že jej trochu mrzelo, že byl velice blízko hattricku, ale gólman hostí Bičík byl proti a jeho střelu vyrazil. „Jirka Novotný mi totiž řekl, že se vsadil s vedoucím Sparty Láďou Károu, že když dám hattrick, tak Kára pojede domů nahatej,“ doplnil Siegl.

Přidejme ještě pár čísel z druholigové postupové jízdy:

FK SIAD Most si v průběhu ročníku 2004/2005 připsal 17 vítězství. Desetkrát uhrál remízu a pouze v jediném případě, v souboji s Pardubicemi, odešel ze hřiště jako poražený. Soupeřům tým nastřílel 58 branek, 30 jich inkasoval. Na svém kontě měl po závěrečném kole soutěže 61 bodů. Nejúspěšnějším kanonýrem týmu byl Horst Siegl, autor 16 gólů.

Tabulka střelců FK SIAD Most:
16 – Horst Siegl, 12 – Tomáš Pilař, 10 – Adam Brzezina, 4 – Petr Zábojník, 3 – Jaroslav Škoda, Tomáš Poláček, 2 – Petr Jendruščák, Jiří Novotný, 1 – Josef Hranička, Roman Švrček, Jan Procházka, Richard Sitarčík, Tomáš Kulvajt a Martin Bielik, který na jaře už v Mostě nehrál. (luk)