Tentokrát se pomáhalo šestnáctileté Barborce z Brna, která se lečí s onkologickými problémy a přišla kvůli chemoterapii o své vlasy. Barča si přeje novou paruku z lidských vlasů, kterou pro ni chce Konto našeho srdce ve spolupráci s Nadací ORLEN Unipetrol a se spolkem Nové háro zakoupit. Pomohla i Kometa Brno.

Na Zimním stadionu Ivana Hlinky se k pomoci mohli i hokejoví fanoušci. Přispět mohli do pokladniček u vchodů na stadion, pomocí QR kódu na transparentní účet spolku Nové háro nebo tím, že darují své alespoň 30 centimetrů dlouhé nebarvené vlasy na výrobu paruky.

Hráči Vervy tradičně vyjeli na rozbruslení s parukami pod helmou a podpořili tak mladou slečnu Barborku. Pro zápas byly nachystány i speciální dresy, které následně půjdou do sportovní aukce a výtěžek poputuje na transparentní účet Konta našeho srdce HC Verva Litvínov. Dražit bude možné i charitativní dres kapitána HC Kometa Brno Martina Zaťoviče, který na rozbruslení nastoupil ve stejné grafice v barvách Komety s příslušností k tomuto Vlasatému zápasu.

Podpory z tábora našich soupeřů si velmi vážíme a děkujeme, že se rozhodli okamžitě společně s námi pomoci nemocné Barborce.

Každý Vlasatý zápas má už tradičně svého patrona. Naposledy jím byl herec Martin Hofmann, kterého teď nahradil jeho kolega Marek Taclík. Zápas i celý projekt dále podpořili zpěvačka Olga Lounová a zpěvák a muzikálový herec Josef Vojtek. Ve Verva shopu bylo možné zakoupit na podporu spolku Nové háro i vlasaté andělíčky z dílny Lucie Bílé.

Spolek Nové háro pomáhá mladým onkologickým pacientům z celé republiky s novými parukami, aby prošli svou náročnou léčbu důstojně. (hcv)