Takto se sama charakterizuje: „Autentická písničkářka - co žiju zpívám, co zpívám žiju. Doprovází mne kapela & Kdo Jsme My - Pavel Tilšar (djemba, basa,zpěv) a Martin Penič (flétny, saxofony, zpěv). Host Kvinty jsem nejspíš i díky tomu, že jsme se s Petrem Elmanem (znám ho jako Vampa) kdysi dávno setkali na čundru. Bude to už asi tak 25 let,“ říká s nezbytným úsměvem písničkářka.

Ohlíží se krátce zpět: „Máme za sebou krásný koncert v pražském Divadle Kampa, kde jsme s kolegou Fousáčem i spisovatelkou a blogerkou Veronikou Hurdovou tvořili hudební večer, kde Veronika reagovala svými úvahami na slova našich písní. Kampu jsme vyprodali, mělo to super ohlas,“ jiskří Marie nadšením dívka, jejíž natáčení 2. alba „Domů“ finišuje. „Teď je ve fázi editů i "ňuňání", pak mix… Nový hudební přírůstek čekáme tak na konci května, po roce od vydání mého prvního alba „Pusť to po vodě“. Točíme ve studiu Barrandov Sounds s rockovým kytaristou Yardou Helešicem, ex členem Support Lesbiens,“ dobře ví folková Marie. 

„V květnu Kvintu čeká trochu nostalgický koncert, protože na něm oslavíme 30. výročí založení. Za dobu trvání se stihla kapela z původních pěti členů rozrůst až na sedm muzikantů (to tehdy jsme získali Portu) a postupně zase „zeštíhlit“ na tři osoby. Dnes jsme ve stavu, kdy se kruh uzavřel a je nás opět pět. Z původního složení zůstal jen kapelník a také autor většiny písní Tomáš Kunz,“ říká Lada Kunzová, členka Kvinty i manželka kapelníka. To je šance potkat se s bývalými členy, někteří se ke koncertu připojí aktivně.

Účast už slíbili: Petra „Zmijovka“ Petrásková, Helena Šimků, Nicol Popelková (Pět oříšků pro Popelku), Jan „Ampér“ Petrásek (Petr Kalandra Memory Band), Marcela „Kytička“ Koutková (Hambaeros). Prostor pro „oslavu“ Kvintě na 20. května poskytne litvínovský Music Club ATTIC. Více z historie, dnešku i budoucnosti se můžete o kapele dovědět na webu www.kvinta.net i na facebookové stránce Kvinty.  

Lada Kunzová a Radek Strnad