„Při hraní na kytaru pro mě neexistují žádná pravidla,“ říká nositelka ocenění "British Music Awards". Její hra na kytaru je ojedinělá a opravdu mistrovská, stylem spojuje klouzavou slide techniku, blues-rock, ragtime a černošské lidovky. Kytary na míru jí vyráběl Chris Eccleshall, který stavěl kytary pro Rory Gallaghera, Claptona, Bowieho nebo The Cure. Její hlasový projev je kombinací černé babičky z bavlníkové plantáže a napitého vzteklého Roda Stewarta. Bex Marshall prolíná hranice žánrů, její písničky britská hudební kritika nazývá nadčasové, s občasnými doteky geniality. Koncertní nasazení je pak hodnoceno jako „hudební šrapnel“.

Vidoepozvánka na mostecký koncert:

Zdroj: Youtube

Bex Marshall byla v roce 2015 nominována mezi první tři muzikanty v kategorii “nejlepší evropský sólový akustický umělec” V roce 2017 bylo její CD House of Mercy oceněno jako nejlepší blues-rockové album roku. V jejích písničkách najdete bluegrass, gospel, prastaré blues z Louisiany, a to všechno v tempu londýnského twistu z 50. let. Tak si to nenechme ujít!

Bex Marshall (London, UK). Sestava kapely Bex Marshall – kytara a zpěv, Martin Gerl - basa, Oliver Szigetti – bicí. Termín: sobota 2. dubna 2022 od 19.00 hodin v hotelu Benedikt Most.

Tomáš Ondrášek